Sindikalne noviceTiskovno sporocilo 28. jan 2021

28 januarja, 2021by Samuel

V zadnjih dneh Sindikat slovenske šole z veliko zaskrbljenostjo spremlja novice, ki se vrstijo v zvezi z “obveznim” seznamom osebja na šolah s slovenskim učnim jezikom vseh vrst in stopenj.

Skrbi zadevajo zlasti napovedano krčenje sekcij v nekaterih vrtcih kot tudi združevanje razredov na nekaterih osnovnih šolah. Sindikat se sicer zaveda ozkega manevrskega prostora, ki ga Deželnemu šolskemu uradu določajo obstoječi pravilniki in omejeni resurzi, vendar je mnenja, da je potrebno specifične potrebe slovenske šole kolikor mogoče obvarovati.

Zato Sindikat tem posegom načelno nasprotuje, vsaj dokler ne bo imel jasnejše in popolne slike o kriterijih, po katerih je Deželni šolski urad porazdelil razpoložljiva mesta, ki naj bi jih v celoti ne bilo manj kot v lanskem šolskem letu.

V tem smislu je Sindikat na raznih srečanjih z osebjem večkrat izrazil vso svojo podporo vzgojiteljem in učiteljem in predstavnikom ESP-ov. Kolikor bo v njegovih močeh in pristojnosti, si bo Sindikat v nadaljnjih srečanjih s šolsko upravo prizadeval, da se za najtežje situacije do začetka naslednjega šolskega leta najde primerna rešitev.