Sindikalne noviceTiskovno sporocilo 12. april 2021

12 aprila, 2021by Samuel

Sindikat slovenske šole sporoča, da se je dne 8. aprila sestal s skupino bivših in sedanjih slovenskih študentov iz Italije, ki so obiskovali in še obiskujejo nekatere fakultete v Sloveniji, kot sta Pedagoška fakulteta Univerze na Primorskem in Pedagoška, Filozofska ter Športna fakulteta Univerze v Ljubljani. Seja je zaradi znanih omejitev potekala na daljavo.

Na srečanju je bil poleg deželnega tajnika Jožefa Prinčiča in deželne podtajnice Katje Pasarit prisoten še prof. Tomaž Simčič. Sindikat je prof. Tomaža Simčiča, ki je do avgusta lanskega leta kril mesto odgovornega za šolsko avtonomijo pri Uradu za slovenske šole, povabil na sestanek kot poznavalca problematik na področju priznavanja študijskih naslovov in drugih s tem povezanih vprašanj.

Srečanje je Sindikat organiziral na osnovi dopisa, ki so ga študentje naslovili na Deželni šolski urad, februarja letos, in katerega je Urad posredoval Sindikatu. V teku pogovora so študenti Sindikatu obrazložili, s katerimi praktičnimi težavami se soočajo, Sindikat pa je študentom posredoval strokovno mnenje o njihovih zahtevah. Na koncu se je Sindikat obvezal, da bo predloge za drugačno osmislitev postopkov ter za njihovo pospešitev posredoval, glede na njihovo vsebino, po eni strani Ministrstvu za izobraževanje, znanost in šport Republike Slovenije, po drugi pa Uradu za slovenske šole pri Deželnem šolskem ravnateljstvu v Trstu.