Sindikalne noviceTiskovno sporocilo 14. april 2021

14 aprila, 2021by Samuel

Sindikat slovenske šole sporoča, da se je dne 13. aprila sestal s predstojnikom Urada za slovenske šole dr. Igorjem Giacominijem. Srečanje je zaradi znanih omejitev potekalo na daljavo.

Na srečanju sta bila za Sindikat slovenske šole prisotna deželna podtajnica Katja Pasarit in prof. Tomaž Simčič. Govor je bil o razmerah, s katerimi se vsak dan spopada tako učno kot neučno osebje skupaj in vsa šolajoča mladina v tem posebnem emergenčnem stanju.

Beseda je tekla tudi o problemu kadrovanja in zaposlovanja na šolah vseh vrst in stopenj, ki zadeva zlasti učitelje in profesorje z začasno delovno pogodbo, o priznanju študijskih naslovov, pridobljenih v Sloveniji in o razpisu novih izrednih in rednih natečajev za šole vseh vrst in stopenj.

Sindikat je predstojniku Urada slovenske šole izrazil željo, da bi se tovrstna srečanja in izmenjave mnenj ter informacij redno nadaljevali.