Sindikalne noviceTiskovno sporocilo 2. avg 2021

2 avgusta, 2021by Samuel

Sindikat slovenske šole sporoča, da je danes, dne 2. avgusta direktorici Deželnega urada za šolstvo FJK dr. Danieli Beltrame naslovil dopis, v katerem prosi za pojasnila in obenem za nujni sestanek v zvezi z novico o domnevnem znatnem krčenju učnega osebja za slovenske šole za naslednje šolsko leto.

V dopisu Sindikat izraža začudenje nad tem, da je v trenutku, ko je bilo število razredov in oddelkov že davno odobreno in ko se šole pripravljajo na začetek novega šolskega leta, sploh mogoče govoriti o krčenju seznama osebja.

Sindikat torej s strani direktorice Deželnega šolskega urada zahteva zagotovilo, da se bo šolsko leto na slovenskih šolah nemoteno začelo, oziroma da je v zvezi z omenjenim krčenjem prišlo do nesporazuma, oz. da se tovrstni ukrep prekliče.