Sindikalne noviceTiskovno sporočilo 9. julij 2022

29 julija, 2022by admin

Sindikat slovenske šole sporoča, da je dne 6. julija potekala redna seja deželnega odbora Sindikata Slovenske Šole.

Deželna tajnica Katja Pasarit je odbor seznanila z dogajanjem, ki v zadnjih tednih zaznamuje dejavnost Sindikata slovenske šole.

V teh julijskih dneh so v središču pozornosti prizadevanja, da se slovenskim državljanom omogoči dostop do spletnih storitev italijanskega ministrstva za šolstvo preko sistema elektornske identifikacije.

Druga točka dnevnega reda je bil komaj zaključen natečaj za slovenske vzgojitelje in učitelje, ki bodo stopili v stalež z novim šolskim letom. Sindikat slovenske šole je na začetku meseca junija v ta namen organiziral uspešen pripravljalni tečaj za pripravo na natečaj. Zvrstili so se trije predavatelji – prof. Mihaela Pirih, prof. Tomaž Simčič in vzgojiteljica Sara Burolo; vsi trije predavatelji so s svojim znanjem in strokovnostjo omogočili tvorno obravnavo predvidenih vsebin in s tem pripomogli k ustrezni pripravi tečajnikov na natečaj.

Nadalje je bil govor o izrednem natečaju, ki ga je razpisal DŠU za natečajni razred A071 (slovenščina in literarni predmeti na nižji srednji šoli) za zapolnitev 5 mest. Interesenti se lahko prijavijo do 28. julija. (link: http://www.usrfvg.gov.it/it/home/menu/uffici/Direzione/Concorsi/Docenti/Concorso-straordinario-art-59-comma-9-bis-A071/).

V ta namen bo urad v tem mesecu nudil pomoč pri predstavitvi vlog za vpis na zgoraj omenjeni natečaj. Ob tem na DŠU pripravljajo še razpis za redni natečaj za višje in srednje šole.

Govor je bil tudi o potrditvi sindikalnega dopusta. Sindikat si seveda prizadeva za potrditev omenjene funkcije, a zaenkrat ni še nič določenega.

Vsi pri Sindikatu slovenske šole si želimo in upamo, da nam bo v naslednjem šolskem letu epidemiološka slika bolj naklonjena, tako da bomo lahko organizirali srečanja v živo na tržaškem in goriškem in imeli neposredne stike s članstvom in šolniki, kar je za sindikalno delovanje neobhodno potrebno.

S spoštovanjem

Katja Pasarit